Незмінно йти шляхом мирного розвитку
У статті члена Державної Ради КНР Дай Бінго (європейський аналог — віце – прем’єр з питань зовнішньої політики) розповідається про основні напрямки розвитку КНР в сучасних умовах.
докладніше...Український науковий журнал
ОСВІТА РЕГІОНУ
ПОЛІТОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЯ КОМУНІКАЦІЇ
У статті члена Державної Ради КНР Дай Бінго (європейський аналог — віце – прем’єр з питань зовнішньої політики) розповідається про основні напрямки розвитку КНР в сучасних умовах.
докладніше...У статті досліджується українське походження імені сонячного Бога — Кола, календаря та героя української народної казки «Колобок».
докладніше...В статье, опираясь на Библию и публикации в научных источниках и средствах массовой информации, авторы исследуют проблемы древней истории и картографии Украины; анализируют различные точки зрения относительно картографического наследия и реальных исторических событий, нашедших отражение в Библии и в огромном количестве артефактов, оставивших свои зримые следы на всей территории Украины.
докладніше...Адам і Єва переселились на Землю, коли там уже тисячі років жили сини людські
докладніше...Дана стаття присвячена аналізу причин, перспектив та наслідків реалізації геополітичного проекту «Євразійського Союзу» В. Путіна як фінального етапу інтеграційних процесів на пострадянському просторі та можливостей його перетворення на один із центрів світової економіки.
докладніше...У статті розглядаються нові парадигми посткласичного пояснення політичних процесів сучасності.
докладніше...Аналізуються переваги і недоліки класифікації цивілізацій, здійснені свого часу такими відомими політологами і футурологами, як М. Данилевський, О. Шпенглер, О. Тоффлер, Ф. Бродель та ін.; підкреслюється оригінальність підходу С. Хантінгтона щодо «зіткнення цивілізацій» і як конструктивнішого за нього підходу М. Михальченка — «зіткнення цінностей».
докладніше...У статті наводяться чинники, що впливають на структурну будову сучасної громадськості як однієї з фундаментальних засад публічної сфери політики. Визначається роль громадської думки в інтеграції громадськості. Окреслюється значення довіри для публічної співпраці громадян.
докладніше...У статті наводиться детальний опис методологічних підходів до поняття «політична опозиція», її ролі у взаємовідносинах із владою та участі у становленні демократичного суспільства.
докладніше...У статті прослідковуються становлення і розвиток ідеї політичного консумеризму крізь призму теорії споживчої поведінки.
докладніше...У статті досліджуються деякі тенденції сучасних соціальних змін в українському суспільстві. Констатується наявність соціально – економічної, політичної невизначеності, нестійкості в українському соціумі, що веде до його деформації та девальвації системи соціальних і моральних цінностей. Уточнюються можливі шляхи подолання кризових соціальних явищ.
докладніше...У статті подано науково – теоретичне обґрунтування процесів раціоналізації політичних інститутів, які зумовлені вимогою сучасного суспільства, а також підходи і шляхи впровадження ідеї раціональної бюрократії в українському суспільстві.
докладніше...У статті розглядається дефініція «впливи» при тлумаченні взаємовідносин держави та суспільства. Надано узагальнену класифікацію впливів та співвіднесено її з рівнем досліджуваності у галузі державного управління. Встановлено, що цілеспрямовані та формуючі впливи характеризуються однаковими категоріями. Доведена необхідність розмежування цілеспрямованих і формуючих впливів.
докладніше...Статтю присвячено дослідженню раціоналізації політичної взаємодії. Визначено, що одним із головних питань при переході до консолідованої демократії виступає пошук моделі політичної взаємодії, яка б ураховувала інтереси суспільних груп у процесі вироблення публічної політики та ефективно перетворювала раціональні дії індивідуальних акторів на раціоналізацію прийняття суспільно важливих рішень.
докладніше...Метою статті є порівняльний аналіз розвитку громадських організацій Республіки Польща та Угорської Республіки. З різноманітного поля громадських організацій нас цікавлять ті, які мають здатність впливати на державну політику, лобіювати певні інтереси, чинити тиск на політику і таким чином добиватися здійснення певних дій політичних або владних структур. Тому в цій статті спробуємо виявити спільні та специфічні риси функціонування профспілок, організацій роботодавців і об’єднань підприємців, організацій та рухів, що утворюються за спільними інтересами та цінностями, з’ясувати мету, з якою вони об’єднуються, систему їх фінансування, засоби та методи, які вони використовують при вирішенні своїх завдань у сучасних польських та угорських реаліях.
докладніше...У статті розглядається сутність прагматизму як політичної категорії. Автор простежує зв’язки між поняттями «прагматизм» і «політична категорія», підкреслюючи, що прагматизм слідує прикладу інших наук та пояснює невідоме через відоме, гармонійно поєднуючи старе й нове.
докладніше...The article analyzes the phenomenon of regional identity in the context of its impact on current processes of creation of the Ukrainian nation and considered some aspects of the differences that exist between different regions of Ukraine.
докладніше...У статті аналізуються основні підходи до поняття «управління конфліктами», розкриваються його види та складові, які є найпоширенішими у вітчизняній і зарубіжній фаховій літературі.
докладніше...У статті розглядається теоретичний аналіз публічної політичної діяльності, формування необхідних якостей у студентської молоді для успішного здійснення нею публічної політичної діяльності.
докладніше...Автор статті досліджує явище політичного іміджу. У статті визначено сутність поняття «політичного іміджу», а також його основні складові. Розглянуто деякі типології іміджу. Автор докладно спиняється на вивченні іміджів українських політичних лідерів у рамках президентської виборчої кампанії 2010 р. Приділено увагу найбільш дієвим і яскравим образам кандидатів у президенти.
докладніше...У статті розглядається компроміс як політологічна проблема. Автор підкреслює, що компроміс постає як метод пом’якшення загострення протиріч та включає такі ознаки, як об’єднання і співробітництво взаємодіючих сторін. Компроміс, як політологічна проблема, характеризує сутність мирного регулювання конфлікту.
докладніше...Рзглядається система соціального захисту у країнах Центральної і Східної Європи як ефективна форма запобігання соціальним конфліктам у країнах Європейського Союзу.
докладніше...У статті розглядаються особливості ціннісних політико - ідеологічних орієнтацій суб’єктів соціально – політичного маркетингу. Наведено результати контент – аналізу програм релевантних українських політичних партій. Визначено ціннісні орієнтації політичних партій у різних сферах суспільного життя.
докладніше...У статті розглядаються парадигмальні аспекти міжнародних відносин у контексті еволюції політичної науки. У межах існуючої типології наведені головні особливості класичних, неокласичних, некласичних та посткласичних парадигм, що використовуються в політології міжнародних відносин.
докладніше...Досліджено можливості та перспективи національного державотворення в умовах сучасних глобалізаційних процесів.
докладніше...У статті автор аналізує співпрацю між ОДКБ та НАТО під час формування системи безпеки у Співдружності незалежних держав. Охарактеризовано проблеми, які перешкоджають налагодженню партнерства між Організацією північно – атлантичного альянсу та Організацією Договору колективної безпеки, а також вивчаються перспективи їх взаємин у контексті інтеграційних процесів у військово!політичній сфері на пострадянському просторі.
докладніше...У статті досліджується феномен тероризму, який порівнюється з терором, розкривається сутність політичного тероризму як виду сучасного тероризму.
докладніше...Проведен анализ текстов резолюций Генеральной Ассамблеи ООН, принятых в 90!х гг. ХХ в. и в той или иной степени затрагивающих проблему международно – правового признания государств, что позволило проследить эволюцию попыток международного сообщества, направленных на создание механизма разрешения обозначенной проблемы на предмет выявления возможности применения исторического опыта в современных условиях.
докладніше...У статті розглядається глобалізація як основний процес сучасності, що впливає на концепцію державної політики в сучасних країнах, аналізуються нові роль і функції держави, їх відображення в концепції державної політики сучасних країн.
докладніше...Розкривається роль цінностей та норм у процесі легітимації політичної влади. Визначається, що ефективність легітимаційних технологій залежить від урахування тих цінностей і норм, які мають першорядну значущість для більшості суспільства.
докладніше...Стаття відображає спробу з’ясувати глибинні причини частого застосування метафорики і символіки вогню у філософських поясненнях природи тексту. Запропоновано семіотичну формулу, в якій пари концептів «вогонь/вода», «текст/ автор» становлять синергетичні єдності.
докладніше...У статті з’ясовуються причини диференціації комунікацій в соціокультурному просторі. Визначається загальний механізм комунікації як базової сфери інформаційного суспільства.
докладніше...У статті розглядаються зміст поняття «медіа – діяльність» та його структура. Проведено ретроспективний аналіз становлення даного поняття, розглянуто його характерні ознаки, виділено структурні компоненти.
докладніше...У статті розглядаються витоки становлення інформаційного суспільства як фактора загального глобалізаційного процесу, а також роль і значення масових комунікацій в умовах кризового періоду розвитку людства.
докладніше...Розглянутj проблеми розвитку інноваційної сфери за умов становлення постіндустріальної, постмодерної або інформаційної епохи. З огляду на процеси глобалізації, інформатизації та інтелектуалізації, акцентовано увагу на необхідності практичної орієнтації на знання та рівень освіти як джерело для вироблення інноваційних стратегій подальшого розвитку як держави, так і всього суспільства.
докладніше...У статті розглядається проблема визначення поняття медіа!тероризму. Аналізуються актуальні аспекти теорії тероризму, у т.ч. питання використання інформаційних технологій у процесі терористичної діяльності, стан дослідження проблеми.
докладніше...Статтю присвячено розгляду проблем початкового періоду навчання першокурсників спеціальності «Журналістика». Зокрема, досліджено ті труднощі, які доводиться долати під час викладання пропедевтичної дисципліни «Вступ до спеціальності «Журналістика» та початкового курсу «Основи теорії журналістики» студентам денної форми навчання.
докладніше...У статті порушується проблема доцільності використання суржику у мові героїв газетних публікацій. Акцентується увага на тому, що суцільне використання русизмів призводить до зросійщення українськомовної газети і знижує культурний рівень читачів.
докладніше...У статті розглядаються такі питання: редактор як творча особистість; сутність професії редактора, його професійна компетентність, якості, уміння та звички; особливості характеру роботи сучасного редактора; редагування як творчий процес; формування творчого потенціалу редактора; творча складова у діяльності редактора.
докладніше...Статтю присвячено вивченню однієї з репертуарних стратегій розвитку видавництва. Визначено її характерні ознаки, вказано типи видань, де вона застосовується. З’ясовано причини появи інноваційної репертуарної стратегії.
докладніше...Проаналізовано видавничі підприємства державної і недержавної форм власності. Розроблено схематичну діаграму діяльності організацій і виявлено загальний стан чистих доходів протягом п’яти років. Запропоновано сучасні підходи вирішення фінансових проблем у видавничій справі в Україні.
докладніше...Наука про паблік рілейшнз (PR) як складну відкриту систему вимагає цілісного міждисциплінарного підходу при досліджуванні її феноменальних характиристик, що стає можливим в межах парадигми постнекласичного наукового пізнання.
докладніше...У статті розглядаються основні групи комунікативних умінь, оволодіння якими дає змогу педагогу забезпечувати найкращу ефективність спілкування та досягати кращих результатів у своїй професійній діяльності.
докладніше...У статті аналізується розвиток англійського апокаліптичного роману в 1960–70 – х роках. Автор висвітлює творчість Бр. Олдісса, Дж. Браннера та Дж. Балларда. Розглянуто тематику їхніх апокаліптичних романів і вплив суспільних і літературних процесів на їхню творчість.
докладніше...У статті аналізуються поняття «криза» та «організаційна криза», розглядаються їх комунікативні аспекти.
докладніше...У статті зроблено спробу проаналізувати пріоритети соціокультурного діалогу як комунікативної системи формування мовної особистості, в контексті якої представлена проблема підготовки майбутнього педагога до особистісно орієнтованого виховання школярів. Подано порівняльну характеристику гуманістичної та традиційної парадигм підготовки мовної особистості майбутнього фахівця. Здійснено аналіз психолого!педагогічних досліджень проблеми мовної особистості та її зв’язку з соціальними комунікаціями.
докладніше...У статті проаналізовано основні наукові підходи до визначення термінології в галузі корпоративної культури, здійснено контент – аналіз значення, поняття та змісту корпоративної культури; встановлено системоутворювальні її факторів за результатами досліджень вітчизняних і зарубіжних авторів.
докладніше...Досліджено вплив контексту перебудовних процесів, які відбувалися напередодні розпаду СРСР, на зародження в подальшому часі вітчизняного медіа – ринку як соціально - комунікаційної структури незалежної України.
докладніше...У статті на підставі характеристики історії розвитку педагогічної освіти в Галичині впродовж досліджуваного періоду проаналізовано формування теоретичних засад організації навчально – виховного процесу, визначено основні тенденції вдосконалення змісту та форм виховання учнів.
докладніше...У статті проаналізовано певні ознаки, за якими дисертаційне дослідження можна вважати науковим здобутком. Складність, багатогранність і міждисциплінарний статус будь – якої наукової проблеми приводять до необхідності її вивчення у системі координат, що задається різними рівнями методології науки.
докладніше...У статті розглядаються завдання організації навчання у ВНЗ в сучасних умовах. Автор виокремлює головні принципи організації навчання, такі як гуманізація та відповідність до вимог Болонської конвенції.
докладніше...Статья посвящена модернизации содержания экологического образования, она раскрывает особенности экологической компетентности личности в условиях фундаментализации образования.
докладніше...У статті розкривається сутність поняття «афект», визначаються основні напрями наукових досліджень цього феномену. Прослідковується важливість правильної і своєчасної кваліфікації афективності, вивчення чинників, що провокують афективність у дітей. Розпочаті спроби виділити й описати причини афективності, що призводять до порушень у системі емоційної регуляції особистості.
докладніше...У статті розкривається сутність поняття «афект», визначаються основні напрями наукових досліджень цього феномену. Прослідковується важливість правильної і своєчасної кваліфікації афективності, вивчення чинників, що провокують афективність у дітей. Розпочаті спроби виділити й описати причини афективності, що призводять до порушень у системі емоційної регуляції особистості.
докладніше...Статтю присвячено висвітленню проблеми практичної підготовки майбутнього вчителя. Зокрема, основна увага приділяється таким вагомим чинникам, як аналіз, самоаналіз, які впливають на формування майбутнього педагога. Розкрито специфіку самоаналізу, його компоненти. Розглянуто наслідки дослідження професійно та життєво значущих характеристик особистості студентів.
докладніше...У статті визначаються взаємозв’язок гандикапних проявів і інформаційних систем, а також вплив інформаційних структур на сприйняття особистістю людей з особливими потребами та формування ставлення до них.
докладніше...У статті представлено проблематику інноваційних технологій навчання, зокрема дистанційного, яка має таку специфіку, як навчання студентів з особливими потребами. Висвітлені проблеми впровадження новітніх навчальних програм, розрахованих на інформаційну систему Інтернет, розроблення методичних рекомендацій та визначення відповідності очікувань студентів складеній програмі навчальної роботи.
докладніше...У статті розглядаються методологія оцінки викладача вищої школи, фактори, що її зумовлюють, моделі діяльності та компоненти структури його особистості. Аналізується необхідність розробки проблеми підготовки кадрів, інноваційних технологій їх професійного відбору та втілення у практику психодіагностичних методів дослідження діяльності й особистості професорсько!викладацького складу.
докладніше...У статті розглянуто умови формування та розвитку когнітивного інтересу у студентів кафедр військової підготовки цивільних вищих навчальних закладів (далі — КВП ЦВНЗ) — майбутніх офіцерів запасу як важливого чинника забезпечення достатнього рівня їхньої професійної готовності до свідомого і успішного виконання конституційного обов’язку щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України.
докладніше...У даній статті розглядаються теоретико – методологічні проблеми становлення політико – комунікаційної праксеології як напрямку політичних наук.
докладніше...За сюжетним визначенням, це — не «чистий» науковий трактат, а підручник, що підсумовує сорокарічну працю автора із засадування та викладання в українській вищій школі нової соціально – гуманітарної науки — політичної етнології.
докладніше...На сучасному етапі національного державо – творчого процесу в Україні закономірно і планомірно зростає потреба в наданні реального значення загальновизнаним у світі демократичним цінностям та ідеалам. Проте розбудова України як демократичної, соціальної та правової держави буде ефективною й результативною лише за умови належного теоретичного забезпечення відповідних державотворчих і правотворчих процесів і явищ.
докладніше...